Březen na Předškole

Březen jsme započali oslavou masopustu, děti se proměnily ve vytoužená zviřátka, alespoň s pomocí berviček na obličej. Také jsme hodně tvořili v přírodě, vznikl nádherný landart obraz i několik domečků či pelíšků a objevilo se i mechové srdíčko.

Také jsme si užili poslední zbytky sněhu a ledu, malovalo se klacíky do sněhu, bořily ledy v kalužích, prostě pro každého se našla sněhová či ledová zábava. Ale zima už nás postupně opouštěla. A kdo by řekl, že starý pařez může být tak úžasný kanón?

Pozorovali jsme probouzející se přírodu a hlavně plánovali záhonky pomocí deskové hry, kde jsme se dověděli, jak užitečná zvířata přilákat do naší zahrady. A ty záhonky, to je prostě krása, ty vznikly za pomoci rodičů během březnové brigády 26. 3. Už pilně sadíme! A všem, kteří přidali ruku k dílu, moc děkujeme, máme skvělé rodiče, školníka, i děti, představte si, že sami nakrájely vše potřebné a připravily báječnou kotlíkovou polívku pro všechny brigádníky 🙂 A jahody se krásně ujaly a hrášek už vystrkuje své klíčky!

Taky jsme s dětmi tvořili, to proto, abychom si užili teplo jurty a potrénovali společně předškolácké grafomotorické dovednosti, než nás bude odpoledne lákat ven jaro a sluníčko. Malovali jsme barvami, skládali papírové sněženky a na Den žen si taky trochu kouzelně zatvořili s inkoustem a zmizíkem. Zadání bylo jasné – důležitější žena v mém životě – no a kdo jiný by to byl, než maminka? Na to si ale děti přišly úplně sami 🙂