Jak roste předškolácká jurta

Představte si louku, částečně krásně rozkvetlou pestrým býlím, z části navážka, na které je tak trochu rumiště… kolem lesy, pole, louky a pár chat. Za zády se zvedají Hostýnské vrchy, před Vámi se rozkládá krásný výhled do krajiny… A přesně na takovém místě nám během podzimu vyrostla jurta! Jen ta louka z velké části zmizela při terénních pracích, ale její postupný návrat budeme s očekáváním v příštích letech sledovat. A taky celý podzim s dětmi sbíráme semínka a těšíme se, jak je budeme do holé hlíny postupně vracet.

No a jakže se to stalo? Spoustu lidí hodně dřelo a makalo, aby tento smělý plán mohl nabýt své hmotné podoby. Stavěla se podlaha, předsíňka, navážely kamínky, stavěla se zastřešená veranda, oséval se trávník… a ještě mnohé bude potřeba dodělat… Ale víte co? Už nám stojí, naše krásná jurtička. Už jen pár nejdůležitějších nezbytností a s dětmi se sem přestěhujeme.

Děkovat můžeme mimo jiné Ministerstvu pro životní prostředí, s jehož přispěním jsme mohli pořídit jurtu na klíč. A také skvělému dodavateli, díky němuž pak naše jurta opravdu “vyrostla” během jednoho dne (díky, Libore).

Ale ještě před “jurtaři” z Brna se muselo sejít hodně šikovných tatínků, aby vyrobili pod jurtu podlážku, ještě, že je máme! Vlastně za vše, co se za celou dobu na jurtě, pod jurtou a všude kolem udělalo, patří někomu velký dík!

Takže díky!

  • panu Koutnému z Lesy města Zlína – za současnou i budoucí spolupráci při získávání stavebního dřeva.
  • Petru Sýkorovi – rádce to náš zahradní i dárce bannerů na dočasnou podobu předsíňky
  • Waldorfské iniciativě za věnování skříní a poliček do interiéru
  • Vlastimilu Hlavenkovi za stavební podporu a dozor
  • skautům, kteří nám po celou dobu vycházejí maximálně vstříc a ještě nás podpořili u realizace tohoto ztřeštěného plánu 🙂
  • všem skvělým rodičům a příznivcům lesního vzdělávání, kteří jakkoliv přispěli k tomuto dílu!!! Bez Vás by to nešlo! A slibujeme, že děti tu budou s námi užívat krásný, harmonický a smysluplný čas 🙂