Prosincové bubnování na Předškole

Předposlední prosincové předškolácké setkání se neslo v pěkně skočném rytmu. Celý den byl překrásně zasněžený, čekalo nás ježdění na taškách u školy, pak cesta bílou krajinou jak z pohádky a nakonec překvapení, odpoledne po obědě za námi zavítali Radek a Lukáš z Rytmu pro život (http://www.rytmusprozivot.cz/), kteří si pro nás nachystali parádní odpoledne s rozličnými nástroji. Jejich dodávka, se kterou se jim naštěstí za námi v tom sněhu povedlo vyškrabat, byla až po strop napěchovaná hudebními nástroji a část se již brzy přesunula do tepla naší chaty. Na rozehřátí jsme si dali pár seznamovacích her, trochu potrápili mozky při “vajíčkové” hře, kdy mezi námi putovali za rytmu bubnu napřed jedno hrkací vajíčko, pak dvě, tři a nakonec jsme zkusili i 4, ale to už se vajíčka hromadila v jednom úseku kruhu 🙂

Pak už jsme si mohli rozebrat nástroje a hlavní zábava začala. Kdo chtěl, mohl si vybrat k vyzkoušení pořádné bongo bubny, někteří dali přednost tamburínkám a rumba koulím, někdo si vzal ozvučná dřívka, jiného zaujaly kvákací žabky a naše společné skladby byly brzy slyšet snad až na Lukově 🙂

 

Lukáš udával se svými bubny rytmus a Radek vše provázel slovem, zpěvem, mimikou, pohyby těla i křikem, podle toho, co bylo zrovna potřeba 🙂 Mohutnou famfáru, která značila ukončení jedné činosti a začátek činosti druhé, děti brzy chytly do těla a jednotlivé hry nás stále víc a víc vtahovaly do společného rytmu a ke konci už jsme byli sladění jako jedno tělo, takže jsme si mohli zapět a rytmicky doprovodit i nejdenu koledu a tak se zase víc naladit na blížící se vánoční čas.

 

Společná hodinka a půl uběhla neuvěřitelně rychle, děti si zkusily zahrát i na dirigenta a vést svými pohyby celý náš orchestr, obzvláště rychlé tancování přecházející do úplného zklidnění děti velmi bavilo, ta moc, kdy vás všichni sledují a přesně na vás reagují, ta byla myslím pro všechny velkým zážitkem.

Děkujeme Radkovi i Lukášovi za super strávené odpoledne a doufáme, že za námi na Zikmundov zase někdy brzy dorazí a my se tak budeme moct posunout zase o kousek dál ve společném slaďování, poznávání sebe i napojení se na sebe navzájem.