První venkovní vaření na Předškole v novém roce

Jaro je tu, to kalendářní má sice ještě den k dobru, ale ve vzduchu už ho všichni chvíli cítíme a i když zima ještě asi neřekla své poslední slovo, některé dny byly opravdu překrásné a zrovna na čtvrtek 28. 2. vyšlo počasí tak teplé a slunečné, že jsme se s dětmi rozhodli, že to sluníčko přivítáme prvním venkovním vařením, které máme všichni tolik rádi.

Neměli jsme tentokrát k dispozici kotlík, ale ani to nevadilo, velký hrnec a improvizovaná trojnožka z dlaždic nám napomohli k vskutku luxusní plotýnce přímo na ohništi. Tentokrát menu tvořila hodně hustá gulášová polévka s cizrnou doplněná o kváskový chlebík. Bylo potřeba nakrájet cibuli, brambory, špek a česnek, děti tedy vytáhly své nožíky a za krátkou chvíli byly suroviny nachystány k vaření.

To samé se ale tentokrát nedalo říct o ohni, který tak trochu stávkoval. Sice byl celý týden slunečný a krásný, ale dřevo ještě moc dobře vědělo, že před pár dny (týdny) ještě bylo zasněžené a tak bylo pěkně nacucané vodou a oheň se a ne se rozhořet. Ale i ten se nakonec umoudřil a za nějaký čas už pod hrncem plápolal uspokojující plamen a v hrnci to začalo brzy pěkně bublat. Kolem ohně jsme se i najedli a zbytky opět skoro žádné nebyly, když si děti vaří sami a na vaření se podílí, je ta chuť k jídlu tak nějak jiná 🙂