Kde bydlím? aneb Projektový den na Sýkorce

Třetí zářijový čtvrtek patřil opět Projektovému dnu. Tentokrát nás nečakal žádný výlet, ale ponořili jsme se do tajů map.

Ráno jsme zahájili prstýnkovým kruhem a potom jsme se staly ovečkami a jeden z nás ovčákem. Ovečky byly moc unavené a vůbec neviděly a ovčák je zaháněl jednu po druhé do ovčince. Přitom se jich ale nemohl vůbec dotknout, ale mohl je jen slovně navigovat. První to zkouška pro procvičení orientace, ale nejen ji.

Když byly ovečky zahnané, šli jsme zpět do školy na svačinku – toustovač a jablíčkový spirálkovač si ten den vůbec neodpočinuli.

Po svačince nás čekaly taje map – nejprve jsme se seznámili se slepou mapou České republiky a zkusili si tipnout, kde se nachází Zlín. Naše tipy jsme si ověřili na velké nástěnné mapě a případné omyly opravili. Mnozí si do mapy pak zaznamenali i naše hlavní město Prahu. A to už na nás čekali mapy okolí Zlína, na kterých jsme hledali, kde každý z nás bydlí a kde máme školu. Vyrobili jsme si vlaječky, zapíchli do mapy v místě bydliště a napínáli “vzdušné čáry” mezi domovem a školou. Tipovali, kdo to má nejdál a kdo nejblíž a naše tipy ověřovali měřením – vzdušné cesty i trasy autem. Mimochodem, proto, abychom mohli vidět bydliště všech žáků Sýkorky, jsme potřebovali 3 různé mapy okolí Zlína 😉 Nakonec jsme si vše zaznamenali do pracovních listů, kam jsme si ještě zkusili namalovat vlastní mapu – a to plánek cesty z točny na Velíkové do školy.

Těším se na další Projektový den

Tinka