Lednové stromkování Víl a Králů

Zas je tu leden, měsíc stromkování. U kontejnerů v obci Mladcová se začnou hromadit vysloužilé vánoční stromky, což je pro Sýkorčata ta pravá chvíle k jejich dalšímu využití. Tak se na stromcích sjíždějí svahy, vozí kamarádi, některé ze stromků se stanou součástí cest do školy a jsou využity místo fáborků při hrách na stopovanou, také se jimi stopy výborně zametají, a ti největší šťastlivci mezi stromky jsou taženi přes hory a doly až do naší školy, tedy ke škole, kde najdou využití při výstavbě domečků. No a co s nimi uděláme na jaře? To bude fajrák!

Ale leden nebyl jen měsíc radovánek se stromky, také jsme se poctivě učili a připravovali na přezkoušení, prožili si několik moc zajímavých projektů, o kterých se dočtete jinde, a někteří z nás poprvé zažili “hodinu tělocviku v tělocvičně”.

A když na nás v lednu vykouklo sluníčko, mohli jsme svačit v lese i na terase.

Vysvědčení nám přinese až první únorový den, a tak tento nejkratší školní měsíc můžete doma začít tím, že si s dětmi u kamínek všechna ta slůvka, která sepsali pedagogové, rodiče i děti, přečtete a ještě jednou se ohlédnete za prvním půlrokem letos na Sýkorce.

Matéma a Češťa uprostřed vzdělávacího procesu

A co přinese únor? Pro velký úspěch bychom rádi zopakovali tělocvičnu(díky za zapůjčení), většina dětí se těší na plavání, šušká se o karnevalu… a v lese je pořád co objevovat. Třeba se nám podaří zjistit i původ tajemného černého kamene, který děti objevily na nejdelší cestě.