Rozzáření (září na Sýkorce)

Opravdu, hned prvního září jsme se rozzářili. A to nejen ohýnkem na Mladcovské skále, ale už po cestě vesnicí, když jsme potkali jednu naši starou známou domorodkyni, a ta nám s rozzářeným obličejem řekla: “To jsme rádi, že jste zase tady. Už jste nám s dětmi chyběli” Pak si všimla i nových dětí, ale asi nezpozorovala, že Aleš má novou parťačku Tinku. A jsem rád, že můžu napsat, že i děti, které byly dva roky uvyklé na naši červenolásku Blanku, přijaly Tinku hned do hnízda, no vždyť už ji znali z projektů, a mnozí ještě z Předškoly.

Tak začal první letošní školní měsíc, trochu víc uplakaný než babí, ale my přece máme déšť, kaluže a bláto rádi, a když padají kroupy, chytáme je do čepice. I to se v září odehrálo.

A tolik je toho nového…nové projektové průvodkyně a družinářky doplní ty už sýkorčaty obouchané, kromě Aleš a “školníka, topiče, údržbáře recitátora” Honzy se objeví i další muž v družině, ale to až v říjnu… jo, a máme další parádní školní budovu, “Zálesáka”, díky všem, kteří ho pro nás na září připravili!

A oficiální první školní den s přivítáním Lidušky, Tadeáška a Robinka byl dobrodružný, napínavý a dojímavý, to se popsat nedá.

Co ještě napsat k září? Užíváme si každý den spolu v radostech i strastech, v sounáležitosti i v rozbrojích, je pro mne školou pozorovat děti v tolika situacích během dne, které prožívají, řeší, hledají, cestu smíru…nebo jsou spolu, hrají jednu hru za druhou a nikdy, vůbec nikdy se nenudí, snad ani “při učení”, doufám. Máme “Provázek” a “Partu Sýkorek”, máme loňské i dřívější básničky, máme novou knihu na společné čtení – Žabákova dobrodružství, máme dědu Lesoně a “mladou paní” Češtinku, máme “spík ingliš” Evičku a hudebnici Gabču na Zálesáku, máme úžasňácké projekty ve čtvrtek a někdy i v pátek s holkama, jejichž jména bych ani všechna nevypsal, a plavání a tenis a…. to se někdo má!

Opravdu, je to dobré, někdy ještě lepší a někdy úplně nejlepší.

Tak se mi z toho rozzáření zatočila hlava, že už dál nebudu psát a nechám Vám prostor pro Vaše zářijové vzpomínky s dětmi a dospěláky ze Sýkorky, z našeho Cílení Víl a Králů.