Střípky z června na Sýkorce

Červen patřil létu a jeho kvalitě cestovat a užívat si. Ještě jsme trochu procvičovali učivo, už jsme se ale pomalu chystali na stěhování. Od září budeme mít novou školu.

Stavební práce na pozemku jsou v plném proudu a nám pomaličku vyrůstá nová škola. Bude celá dřevěná, jen střechu bude mít zelenou – zatravněnou. A my se tedy chystali na stěhování a uklízeli pronajaté buňky.

V hlavním vyučování jsme ještě procvičovali čtení, psaní i počítání.

Došlo i na postřižiny. Začala to Verunka, potom Dorotka, Ondra a nakonec Jirka šli pak strojkem…

Důležitou akcí v červnu byl náš školní výlet. Více se dočtete na: https://www.skolasykorka.cz/zazili-jsme/skola/skolni-vylet-indianu-ze-sykorky/

Celkem třikrát jsme hostili na návštěvě naše budoucí spolužáky, nynější předškoláky. Poprvé to bylo takové seznamování, podruhé jsme si společně vyráběli deštné hole a potřetí jsme podnikli výlet až do potoka v Kašavě.

Na návštěvě u nás také byly děti a dvě paní učitelky z Dobré školy ze Zlína.

Červen také přinesl několik projektových a lesní dnů. Náplní bylo např. vyrábění ručního papíru…

Poslední víkend školního roku patřil Svatojánské slavnosti. Potkali se jednak děti, tak i rodiče – současných i budoucích školáků. A většina z nich také po večerním hledání pokladu přenocovala.

Na druhý den ráno pak děti vyrazily na první společný cyklo-výlet. Navštívili jsme dřevěné zoo na Ostratě a parádně si pak užili jízdu na pump-tracku na Hvozdné.

Poslední den školy patřil předávání vysvědčení. To jsme si prožili hezky z výšky, protože jsme všechna vysvědčení (ručně psaná na papír ve tvaru hlavy indiána s velkou čelenkou) vytáhli na laně vysoko do koruny stromů a děti si je „musely odlovit“.

Byl to letní teplý měsíc, plný her, slunce a radovánek…

Díky, JirkaS.

Angličtina a družina

Pondělní družinka byla většinou hodně hravá, les děti nepřestal lákat, navíc, když tam ožívají dětské indiánské fantazie je obtížné kolikrát děti rušit Ale I tak jsme vždy alespoň trochu tancovali, protrénovali tělíčka a hlavně trénovali naše indiánské U voni voni saa a Černá vlnka na bílom beránku, což byly naše dva tanečky připravované pro Letní slavnost na konci roku. Ostatní družinky  (středeční a dvě úterní) byly víceméně vyráběcí, občas jsme něco tvořili, zahráli si i pár deskových her, sbírali jsme bylinky, nasbírali černý bez, namočili jej a pak druhý den společně uvařili výborný bezový sirup. A nakonec jsme si trochu zakouzlili s fotosolárním papírem a vyrobili si takové sluneční fotografie a ještě si před odvezením buňky trochu zaplácali z hlíny, kterou byla naše škola celý školní rok obklopena a takto jsme se s ní vlastně skoro symbolicky rozloučili

Verča

V úterý jsme byli venku, i s našim budoucím spolužákem a cesta na autobus byla v duchu vyhýbání se obřím bouřkovým kapkám, které se na nás snesli před koncem družinky.

Angličtinu jsme ukončili pro tento rok opakováním si všech slovíček které známe – jedno slovíčo, jeden korálek. Vznikli nám tak krásné zeleno-červené náramky na památku.

Miriam