Sýkorčí novoroční ohlédnutí

Otáčíme poslední list v kalendáři. Ač v něm všechny dny vypadají na první pohled stejně, je to jenom zdání. Událo se toho tolik! Některé okamžiky jsou až neuvěřitelně vzdálené, jiné zůstanou dlouho v živé paměti. Měsíc co měsíc jsme s Vámi sdíleli naše zážitky. Pojďme si teď letmo připomenout pár nejdůležitějších událostí a změn.

Červnové výletování
Konec školního roku a teplé dny nám přinesly spoustu výletů. Loňští Předškoláci byli na rytířském výletě na Lukově a školáci si zažili indiánské přespávání se spoustou zkoušek “dospělosti” v Holešově a na Hostýně. Na oba výlety jsme si vydělali prodejem našich výrobků na loňském Jarmarku a roznášením betlémského světla.

Naše nová malotřídka
Na konci června zvedly jeřáby naši provizorní třídu z unimobuněk a odvezly ji zpátky do firmy Fagus, které za zapůjčení tímto děkujeme. Nový školní rok nám přinesl čtyři nové spolužáky a novou třídu v domku na ulici Hrobická. Jsme tak všichni spolu v jedné malotřídní skupince, s naším milovaným panem učitelem, a je nás prostě víc, i v lese je to pak mnohem větší zábava.

Projektové čtvrtky
V novém školním roce jsme si vyhradili jeden den na projekty. Jednou týdně, ve čtvrtek, se věnujeme tématům ještě více zážitkově a do hloubky. Na slavnostech prožíváme hodnoty a ctnosti, s Ivčou se věnujeme čtenářským dílnám a tmelení třídy, s Verčou podnikáme lesní expedice a s Tinkou zkoumáme svět kolem nás.

Lesní expedice do škol
Lesní expedice s Verčou jsou tak oblíbené, že nově nabízíme možnost zažít si den v lese tak, jak ho zažíváme my, i dětem z místních základních škol.

Předškola dva dny v týdnu
Těší nás zájem o projekt Předškola. K putování, kde cesta je cíl, se děti od 5 let a děti s odkladem vydávají každé úterý a čtvrtek.

Nové posily týmu
Náš tým se rozrostl od září o průvodce předškoláků (a budoucího učitele našich prvňáčků) Aleše Kince a novou paní družinářku a spolupracovnici Renču. Na čas jsme se naopak rozloučili s Mrs. Red, naší milou paní učitelkou angličtiny, která nám v březnu odešla pečovat o své nově narozené miminko.

Samostatný spolek
V listopadu jsme si založili vlastní profil na Facebooku, první vlaštovku našeho nově zakládaného spolku Lesní komunitní škola Sýkorka. Papíry už odletěly na potřebné úřady a nás tak čeká osamostatnění od mateřského spolku Na Pasece, z.s. Roztahujeme křídla novým výzvám a zážitkům. 

Všem našim fanouškům, podporovatelům, přátelům i čtenářům přejeme v novém roce krásné, vědomé bytí a tvoření a radostí naplněné dny.

Miriam