Zeměpisné projektové dny v září

Zeměpisné projektové dny v září

V září jsme se Sýkorkou cestovali, sice jen prstem po mapě, ale využili jsme k tomu našich prázdninových zážitků z různých koutů vlasti a tyto zážitky si s většími dětmi připomněli při práci s mapou ČR. Při té příležitosti jsme potrénovali poznávání světových stran- slunce nám napovídalo ;-), cvičili se v polohování mapy, četli značky v mapě. Prostřednictvím terénní hry hledaly děti města a městečka ve Zlínském kraji. Každý na mapě našel několik míst, která navštívil o prázdninách. A nakonec jsme vytvořili svoji vlastní mapu- a po ní se, věřte nevěřte, procházeli obři.
S menšími dětmi jsme si povídali o domově- místě kde žijeme. Po mapě tentokrát chodili panáčci z lega a různé jim podobné bytosti. Vytvořili jsme si každý barevnou osobní knihu- Místo kde žiji- na první stránce děti nakreslily svůj dům a kniha pokračovala až po obrázek planety Země se všemi kontinenty.
A protože jsme ty kontinenty chtěli více poznat, rozhodli jsme se vydat na cestu kolem světa s cestovateli Hanzelkou a Zikmundem. V muzeu jsme viděli spoustu exponátů z cest, asi nejvíc se nám všem líbilo auto, kterým tito slavní cestovatelé projeli kus světa. A teď píšeme panu Zikmundovi dopis, a můžeme tam třeba napsat, kam bychom se chtěli jednou podívat- svět je tak veliký a zajímavý.

Cestujeme s Hanzelkou a Zikmundem
Můj domov
Kde jsme byli o prázdninách
Můj domov
Učíme se pracovat s mapou
Tatra H+Z
Jaké to bylo v muzeu
Práce s mapou
Orientace na mapě
Poznáváme Zlínský kraj
Osobní kniha- Místo, kde žiji
Cestujeme po České republice