Beseda Boba Kartouse ve Zlíně – 17.10.2023

Kdy: 17.10.2023 v 17:00

Kde: CVAK na Mladcové, Vinohrádek 568

Vstupné: 50 Kč (zvýhodněná cena při platbě do 31.8.2023), 90 Kč (standardní cena)

Kapacita: 50 lidí

Na podzim chystáme v rámci projektu Sýkorka spojuje besedu s dalším zajímavým hostem – s Bobem Kartousem, který se dlouhodobě věnuje mimo jiné tématu inovace ve vzdělání. Na co se můžete těšit Vám krátce představuje autor:

V knize No Future (2019) upozorňuji na příchod kognitivních systémů, které budou umět učit matematiku lépe než nejlepší učitelé, protože dokonale pochopí stav znalostí i motivaci dítěte a nabídnou mu způsob učení, který mu vyhovuje. ChatGPT tento moment opět významně přiblížil. Původní cíle vzdělávání a pojetí školy v otevřeném i skrytém kurikulu přestávají dávat smysl, ale my se jich přesto úporně držíme. Pojďme se tedy zkusit zamyslet nad textem navazující knihy (No) Future, jakými hlubokými evolučními změnami technologizovaná lidská společnost za posledních několik dekád prošla a co to znamená, když chceme vzdělávat pro budoucnost. A jaké jsou podmínky k tomu nezbytné, pokud to myslíme skutečně vážně.

Na akci je nutné se přihlásit na tomto odkazu – po přihlášení dostanete potvrzovací e-mail s dalšími instrukcemi, kapacita je omezená.

Občerstvení zajištěno.

Možnost hlídání dětí (4-8 let) v areálu CVAKU – cena za hlídání 50 kč