Michaelská slavnost

Tento den byl jak pro školáky, tak předškoláky poněkud jiný. Už jen to, že školáci se hned ráno vypravili autobusem směrem k Zikmundovu, napovídalo, že tento den bude něčím výjimečný.

Předškoláci vyrazili jako každé ráno z Velíkové, cestou našli spoustu zajímavostí v přírodě a pomalu se blížili na místo určení. Věděli, že je čeká překvapení, ale jaké a kde? Napětí a očekávání bylo hodně.

Školáci mezitím S Jirkou a Ivkou z druhé strany přišli ke krmelci asi kilometr nad Zikmundovem a tam už je zastihlo krásné místo spolu s úžasným stromem vybízejícím ke šplhání. Vyslechli si od Jirky napínavý příběh o třech bratrech, kteří se postupně utkali s drakem a jen ten nejmladší Michal, který měl odvážné a šlechetné srdce, nakonec v boji zvítězil. I na děti čekal úkol hodný odvahy – hrneček, jehož ouškem byl provlečený provázek, jenž pokračoval hluboko do lesa, natažený mezi stromy a končící u překrásné studánky hlídané drakem. Děti měly za úkol se jeden po druhém k této studánce s hrnečkem dostat, nabrat vodu ze studánky, navštívit draka, od něj si vybrat jeden dračí zkamenělý zub a dva meče v podobě pletacích jehlic. S hrnečkem s vodou se pak vraceli k ostatním a vodou plnili pomyslné lesní jezírko.

Jakmile měli školáci své úkoly splněny, z druhého směru na místo dorazili předškoláci s Verčou a Tinkou, to bylo překvapení a radosti na obou stranách, že se společně potkáváme. I na ně čekal napínavý příběh, při jehož poslouchání nebylo krom lesního šumu slyšet ani hlesnutí a pak už se i předškoláci po provázkové trase vydali ke studánce hlídané dobráckým drakem střežícím a rozdávajícím ony zkamenělé zuby. Odvaha a vytrvalost rozhodně nikomu z dětí nechybí, všichni se úkolu zhostili s velkým odhodláním a všichni jej také dokončili.

Po zdolání úkolů pak už děti čekal společný oběd a odpoledne také společná zábava. Jirka připravil úžasnou houpačku a Verča setřepala zbylé kaštany ze stromů pod chatou. Čas krásně a poklidně ubíhal a my se museli, ač mnozí neradi, již vydat k odchodu. Den to byl vskutku překrásný a magický, i počasí nám velmi přálo a sluníčko se snad taky chtělo na to naše setkání podívat a tak celé odpoledne bylo ve vzduchu hřejivé babí léto i s nitkami pavučinek třpytícími se ve slunečním svitu. Toto setkání určitě nebylo naše poslední a těšíme se na vše příští.