Co znamená svoboda – projektový den

Maminka Věrka, která lektoruje zážitkové workshopy pro Post Bellum, si nachystala pro školáky v Sýkorce zajímavé a netradiční dopoledne o svobodě, hranicích a českém státě.

Významná výročí vybízejí k zajímavým tématům. Přiblížit význam Sametové revoluce a svobody prvňáčkům a druhákům byla trochu výzva.  Při příštím kulatém výročí budou tyhle děti už na střední škole, byla by proto škoda si zážitkovou formou nepředstavit téma, kterým žije Česká republika během posledních týdnů.

Vyzkoušeli jsme:

Co by se stalo, kdyby…?

Jak by vypadal svět bez pravidel? Co kdybychom třeba přestali házet odpadky do koše? Nebo kdyby si psi mohli běhat, kam chtějí a bez náhubku? A cesta autobusem, ve kterém si, každý dělá, co ho právě napadlo? 

Jak se učilo v socialistické škole

Jaká byla atmosféra socialistické školy, co v ní děti směly a nesměly a jak se chovala soudružka učitelka? Své udělají doplňky jako dobové oblečení a velké brýle.

Reklamy, písničky s klipy, dobová videa

Promítání atmosféry Sametové revoluce, síla státní hymny nebo písně Modlitba pro Martu v podání Marty Kubišové. Reportáž o hračkách a diskotéka na hitovky jako Holky z naší školky nebo písničky Michala Davida.

Stát a státní symboly

Prozkoumali jsme státní symboly skrz naskrz i to, jak vypadali nejznámější prezidenti. Za inspiraci díky webovým stránkám Můj stát.