Projektový den aneb jaro, léto, podzim, zima v Sýkorce je nám príma

Téma času se prolínalo celým listopadem – s Jirkou se žáčci Sýkorky věnovali určování času na analogových a digitálních hodinách, vzpomínali jsme na události 17tého listopadu před 30 lety a blíží se nám Advent, čas přípravy na Vánoce. Proto i na posledním projektovém dnu měsíce listopadu jsme se tématu času věnovali.

Po kruhu s prstýnkem jsme se vydali s dětmi k lesnímu domečku, kde jsme začali dozdobovat adventní věnec, se kterým nám bude čas do Vánoc jistě příjemně utíkat.

Jakmile byl věneček hotový, ocitli jsme se na úzké lávce nad divokou řekou. Na lávce jsme se měli seřadit podle data narození od nejstaršího po nejmladšího, ale museli jsme dávat velký pozor, aby nikdo nespadl z lávky. Úkol jsme úspěšně zvládli. 🙂

Ve třídě jsme se pořádně posilnili svačinou a vrhli se do víru ročních období a měsíců, které k jednotlivým obdobím patří.

Nakonec jsme se vrhli do výroby třídního kalendáře – každý si vybral měsíc, někdo i dva, ke kterému nakreslil obrázek a společně jsme pak zaznačili jednotlivé narozeniny, abychom na ně nezapomněli.

Taky jsme zjistili, že jsou měsíce, ve kterých slaví narozeniny hned několik spolužáků a pak jsou měsíce, kdy neslaví narozeniny vůbec nikdo.

Pracovní listy stihli vyplnit jen někteří, ale zato jsme si všichni stihli poslechnout další Ronjino dobrodružství.