Výlet do Holešova za loutkami 12. 9.

Hned v druhém školním týdnu jsme se poprvé setkali školáci a předškoláci, abychom vyrazili na společný výlet. Cíl naší cesty nebyl ledajaký, chystali jsme se do Holešova na setkání s dalšími dětmi, za loutkami i za kulturním zážitkem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ráno jsme vyrazili z autobusového nádraží směrem Holešov. Tam naše  kroky vedly do zámeckého parku, kde jsme se setkali s dětmi z lesní školky v Žopech (Sovička). Jejich pedagog Jirka nám sehrál krásné, zábavné i poučné představení s loutkami o záchraně lesa. Pak jsme si společně ještě pohráli se šátky při hře na lišky a zajíce, po chvíli se ze zajíců a lišek staly víly a ještě dlouho si děvčata zdobila vlásky pestrobarevnými šátky (a z kluků se zase stali lupiči s šátkem přes pusu a nos 🙂

Po hře jsme se vydali do větších hlubin zámeckého parku, kde na nás čekal oběd a setkání s dalšími  dětmi, tentokrát se Skřítkovy lesní školky. Po obědě jsme si ještě stihli trochu pohrát v potoce, vybudovat přehradu, lávku, začachtali si a vyrazili jsme zase zpátky k zámku.

Tam jsme ještě navštívili výstavu loutek, tolik rozmanitých a nádherných loutek jsme pohromadě určitě ještě nikdy neviděli. Děti okouzlili králové, kašpárci, princezny, čarodějnice, čerti i obyčejní lidé, ty nejstarší z nich dělaly radost dětem už před bezmála sto padesáti lety! Děti si tu mohly zahrát i své vlastní představení. Nakonec jsme ještě v malém kinosálku shlédli představení O perníkové chaloupce, hrané právě tak starými loutkami, jako jsme měli možnost vidět i naživo.Pak už jen svačina před zámkem v příjemném stínu stromů a autobus nás brzy zavezl zase zpátky do Zlína k rodičům.