Poznávej se- Lidské tělo

Na základě našeho výletu do Holešova, kde nás výstava Poznávej se motivovala k tomu, vidět a všímat si důmyslnosti a dokonalosti fungování lidského těla, pokračujeme v poznávání se i v některých dalších čtvrtečních projektech.
Nejprve jsme se věnovali naší jedinečnosti – zkoumali jsme naši barvu kůže, barvu očí, vlasů. Také jsme si vyzkoušeli práci detektivů- dozvěděli jsme se, že otisk prstů má každý originální a nezaměnitelný s ostatními. Snímali jsme vlastní otisky, zkoumali je pod lupou a nakonec pátrali po tom, které z dětí zanechalo otisk na skleničce.

Při dalším projektové dni jsme více poznali kosti a svaly v našem těle.
Své svaly jsme protáhli při pozdravu slunci, sílu jsme vyzkoušeli při přetahování lanem a svaly v obličeji procvičili při “škňůření”.
Na velký arch papíru jsme postupně obkreslili obrysy našich těl a do tohoto společného obrysu jsme začali skládat lidskou kostru- jako kosti se nám hodily klacíky i větší klacky, pánev jsme vytvořili z kusu kůry stromu, klouby a obratle v páteři byly z kamínků, na kyčelní kloub posloužil choroš. Děti zkrátka v lese nacházely materiál, který využily k stavbě našeho jedinečného lidského těla. Do hrudního koše vložily srdce z kusu dřeva a plíce z dubových listů. Nakonec jsme vytvořenou lidskou kostru pokryli svaly z listů. Závěrem jsme našli i chvilku na prohlížení a četbu z encyklopedií o lidském těle.
Pro děti, které se projektu o kostech a svalech neúčastnily, vznikl pracovní list.